Eğitimde STEM Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Avrupa ödülüne layık görülen "STEM ile 21.Yüzyıl Becerileri" projesi kapsamında 81 ilde bulunan özel ve resmi kurumlardaki öğretmenler arasında "Eğitimde STEM Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması" düzenleniyor. 

Milli Eğitim Bakanlığına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün onayı ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA işbirliği ile ARÇELİK sponsorluğunda 81 ilde bulunan özel ve resmi kurumlardaki öğretmenler arasında "Eğitimde STEM Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması" düzenlenmektedir. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Eğitim alanında fırsat eşitliği sağlayan STEM temelli ders uygulamalarının yaygınlaştırılması ve Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okul/kurumlarda görev yapan öğretmenlerin STEM temelli iyi uygulamalarını paylaşabilmeleri ve bu uygulamalara bütün öğretmenlerin ulaşabilecekleri kaynak deposunun oluşturulması amacıyla yapılan yarışmanın şartnamesine ve başvurulara Muğla STEM web adresinden ulaşılabilecek.

Yarışmaya; 81 ilde bulunan devlet okulları, özel okullar ile BİLSEM'lerdeki okulöncesi, ilkokul ve ortaokul kademesinde görev yapan tüm öğretmenler bireysel olarak katılabilecek. ARÇELİK'in sponsor olduğu yarışmada;

birincilere HP 15-ay100 NT i5 4GB 1TB,

ikincilere  HP 15-bs017NT i3 4GB 500GB,

üçüncülere ise Grundig GR TB10-W1 Tablet PC verilecektir. 

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için...
 

Son Güncelleme Tarihi : 31.12.2019 11:02

Son Etkinlikler
>