MUBEM İşbirliği ile MUĞLA MEM-ARGE tarafından STEM Temelli Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Etkinlik Kitapları serisi yayınlanmıştır Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUBEM) olarak 2017 yılından bu yana gerek temel, gerekse ileri STEM eğitimlerimiz ile destek verdiğimiz Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi ile çalışmalarımızı ve iş birliğimizi sürdürmekteyiz.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “STEM ile 21. Yüzyıl Becerileri” projesi kapsamında Ulusal STEM temelli okul uygulamaları yarışması ile bu işbirliğinin sürdürülebilirliğini, etkililiğini ve paylaşımını artırmak hedeflenmiştir. Alışılagelmiş yarışmaların aksine, 1. Ulusal "Eğitimde STEM Temelli Etkinlik" yarışmasında  hedef sadece ilk üç dereceyi kazanan projeyi ödüllendirmek değil, aynı zamanda okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerinde STEM uygulamaları için iyi örneklerden seçilmiş bir kaynak oluşturulması hedeflenmiştir. 

Bu kapsamda ilk 10’a giren etkinliklerin bir araya getirildiği STEM Temelli Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Etkinlik Kitapları serisi yayınlanmıştır. 

STEM Temelli Okul Öncesi Etkinlikleri Kitabı için tıklayınız.

STEM Temelli İlkokul Etkinlikleri Kitabı için tıklayınız.

STEM Temelli Ortaokul Etkinlikleri Kitabı için tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi : 26.10.2021 16:11 Okunma Sayısı : 1779

Son Duyurular
>